Cummins 6CT8.3-GM129
POA
Imprima
INFORMAȚII
Categorie
Motoare
Marca /model
Cummins 6CT8.3-GM129
Anul fabricatiei
2018
Optiuni extra
Nou/nefolosit
Locatia masinii
Jining, Shandong, China
Tara
China
Starea generală
Mascus ID
6E242266
DETALII
Numar de stoc intern
6CT8.3-GM129
Ultima inspectie
yes
Putere Motor
129 kW (175 hp)
Id-ul piesei
6CT8.3-GM129
Istoria reviziei complete
Da
Numar de producere
6CT8.3-GM129
Greutate transport
800 kg
Dimensiuni transport (Lxlxî)
1400 x 1000 x 1400 mm
RPM
1800
Clasa de emisie
Etapa II
Garanție
ISO9001
Tara de productie
China
Termen de livrare
FCA, CPT, FOB, CFR, CIF, EXW
Alte informaţii
Cummins 6CT8.3-GM129 Marine G-Drive Diesel Engine
General Information of Cummins 6CT8.3-GM129 Marine G-Drive Diesel Engine
Engine Model 6CT8.3-GM129
Engine Type 6 Cylinders in Line
Displacement 8.3 L
Bore*Stroke(mm) 114 * 135
CPL Number 2334
Net Weight (with flywleel & alternator) 684 Kg
Overall Diemension(L*W*H) 1360mm*780mm*988mm
Technical Specification of Cummins 6CT8.3-GM129 Marine G-Drive Diesel Engine
Marine Certification CCS
Aspiration Turbocharged
Fuel System BYC PB Pump/GAC Electronic Governor
Electrical System(Starter Motor/Alternator) 12V/24V
Lowest Starting Temp without auxiliary system -12℃
Engine Cooling Fluid Volume 10 L
Performance Data of Cummins 6CT8.3-GM129 Marine G-Drive Diesel Engine
Rated Power/Speed 129 kW/173HP @ 1800rpm
Standby Power/Speed 142 kW/190HP @ 1800rpm